Blog o życiu

Odwoływanie Twoje podatki od nieruchomości w Sądzie Rejonowym

Jeśli nie zgadzasz się z wartością dzielnicy oceny lub działań właściwość dzielnicy oceny, reprezentuje kod Texas Property Tax (TPTC) kilka sposobów, aby odwołać się od podatku od nieruchomości. Większość urzędów dzielnicy oceny spotkać nieformalnie z Tobą w celu weryfikacji protest i zazwyczaj złożyć ofertę, ale jeśli nie jesteś zadowolony z oferty, można protestować do oceny Review Board (ARB) przesłuchania. Jeśli nie osiągnąć zadowalające obniżenie na rozprawie ARB, jednak TPTC okazja, aby protestować, żądając albo wiążący arbitraż lub środków odwoławczych.

Po zasad ARB na protest podatku od nieruchomości, wysyła pisemne zamówienie listem poleconym. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników ARB, masz prawo odwołać swoją decyzję w sądzie rejonowym w okręgu, gdzie znajduje się nieruchomość. Przed złożeniem, należy skonsultować się z prawnikiem, aby ustalić, czy sprawa jest dobry. W ciągu 45 dni od otrzymania zawiadomienia o determinacji ARB, należy złożyć wniosek o dokonanie przeglądu sąd rejonowy. Musisz częściową zapłatę podatków, zazwyczaj kwoty podatków, które nie uzależniają sporu przed dniem przeterminowania. Środki odwoławcze są skuteczne i ważne narzędzie w atrakcyjnych podatków od nieruchomości.

Niestety, apelacje sądowe nie są wykonalne finansowo dla większości domów. Opłaty rejestracyjne same są około $ 300. To byłoby dla właściciela domu do sądu odwołania realizować koszt około 2,000 $ 5,000 $ . Wysiłek jest po prostu zbyt dużo w porównaniu do potencjalnych oszczędności podatkowych dla przeciętnego właściciela domu.

(Na przykład, na podstawie średniej wartości domu w wysokości $ 150,000 3% stawki podatku i 10% redukcji, właściciel domu może $ 450 podczas odwołania się do sądu, aby zapisać.) właściciele domów, a przybliżony wartości $ 750.000 do $ 1 miliona albo wyższa może być w stanie zatrudnić konsultanta lub prawnika na podstawie awaryjnego. Możliwe jest, albo nierówne oceny lub wartość rynkowa z odwołania się do sądu, w przeciwieństwie do wiązania różnicy gdzie wstawić jedynie wartość rynkową protestu. Oprócz wysokich kosztów, aby mieć środki prawne, proces jest bardziej formalne i czasochłonne niż wiążący arbitraż.

Tagi: , , , , ,

Related posts

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Top